Pojištění autDalším velmi důležitým druhem pojištění je pojištění aut. To je ze zákona povinné pro všechny majitele automobilů. Do pojištění aut řadíme dva základní typy pojištění – povinné ručení a havarijní pojištění. Pojištění vozidla si můžeme sjednat buď na pobočce vybrané pojišťovny, nebo můžeme využít možnosti sjednat si jej on-line z pohodlí domova. Před výběrem pojišťovny můžeme také využít různých internetových stránek, které se zabývají srovnáním jednotlivých pojišťoven a jejich nabídek.

Povinné ručení

Povinné ručení je povinné pro všechny majitele nebo uživatele motorových vozidel, kteří je chtějí využívat na silnicích či dálnicích. Povinné ručení je pojištění, které kryje rizika škod, které způsobíme třetí osobě nebo osobám při provozu motorového vozidla. Od začátku roku 2009 je pak jediným oficiálně uznávaným dokladem o povinném ručení Zelená karta, která má navíc tu výhodu, že platí ve většině zemí v Evropě. V případě, že někdo u sebe nemá tento doklad nebo dokonce nemá povinné ručení vůbec sjednané, hrozí mu za to vysoké pokuty, nehledě na to, že pokud způsobí nehodu, bude muset případnou škodu uhradit sám ze svých vlastních prostředků. Povinné ručení u nás nabízí velké množství pojišťoven, od těch největších jako je Česká pojišťovna nebo Kooperativa až po ty menší. Pokud jde o výši sazeb, tak ty jsou různé a před sjednáním nové smlouvy se určitě vyplatí si všechny nabídky v klidu projít na internetu nebo využít speciální webové kalkulačky povinného ručení, které nám pomohou vybrat, které z nich bude pro nás to pravé. Výši sazeb jinak ovlivňuje celá řada faktorů – kromě druhu vozidla a objemu válců je to i výkon motoru, užití vozidla a stáří vozidla. Další důležité faktory se pak týkají samotné osoby pojistníka – např. jeho věk, místo bydliště, počet měsíců bez nehody nebo frekvence placení. Povinné ručení se však nikdy nevztahuje na škodu na našem autě, kterou si sami způsobíme – pro tyto případy je třeba mít sjednané i havarijní pojištění.

Havarijní pojištění

Na rozdíl od povinného ručení je havarijní pojištění zcela dobrovolné, takže záleží na každém majiteli auta, jestli si ho zařídí nebo ne. Toto pojištění je určené ke krytí škod na vlastním vozidle. V případě, že dojde ke vzniku škody, pojišťovna pak její náhradu vyplatí tomu, kdo si havarijní pojištění sjednal a kdo ho platí. Havarijní pojištění nás kryje před rizikem škody nejen při haváriích, ale i při živelních pohromách, krádežích nebo vandalismu. Kromě těchto čtyř základních pojistných rizik se však můžeme připojistit i na některá vedlejší rizika – patří mezi ně pojištění čelního skla, pojištění zavazadel a osobních věcí, pojištění úrazu přepravovaných osob a několik dalších. Pokud jde o výši pojistného, tak ta se odvíjí od několika různých faktorů. Jedná se o typ a značku automobilu, stáří a pořizovací cenu auta, vybranou spoluúčast nebo vybrané riziko pojištění a řadu dalších faktorů. Havarijní pojištění v Česku nabízí mnoho pojišťoven, takže si každý může vybrat z široké nabídky.

Server Justice.cz poskytuje online služby v oblasti elektronického a internetového soudnictví.Pojišťovny v České republice

Pojišťoven je na území Česka velké množství, představíme si blíže ty největší a nejznámější.

Česká pojišťovna – největší a nejznámější česká pojišťovna s velkou tradicí. Spravuje kolem deseti milionů pojistných smluv a poskytuje svoje služby jak občanům, tak firmám. Její síť obchodních míst je velmi rozsáhlá a některé z nich jsou přímo na pobočkách České pošty. Na internetu najdeme Českou pojišťovnu pod odkazem http://www.ceskapojistovna.cz/.

Allianz – tato pojišťovna má ve své nabídce pojištění pro privátní i pro firemní klienty. Kromě běžných druhů pojištění nabízí i některá méně obvyklá, jako např. golfové pojištění PRO golf. Její webové stránky mají adresu http://www.allianz.cz/.

Generali – jedna z nejznámějších pojišťoven na našem trhu patří pod skupinu Generali, která je jednou z největších pojišťoven na světě. Generali v ČR poskytuje rozsáhlou nabídku pojištění osob, majetku i motorových vozidel. Výhodou je velká síť poboček ve všech krajích naší země. Všechno potřebné o této pojišťovně si můžeme přečíst na stránkách http://www.generali.cz/.

Uniqa – tato pojišťovna nabízí služby jak pro běžné občany, tak pro podnikatele. Pro občany poskytuje celkem šest druhů pojištění – životní, majetkové, úrazové, cestovní, zdravotní a pojištění vozidel. Velmi širokou nabídku pak má Uniqa pro podnikatele – nabízí jim např. živelní pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění odcizení a vandalství, pojištění transportu a mnoho dalších. Všechny informace o pojišťovně Uniqa jsou na stránkách www.uniqa.cz.

Kooperativa – druhá největší pojišťovna na českém trhu. Nabízí širokou nabídku různých druhů pojištění a disponuje rozsáhlou sítí poboček po celém území České republiky. Je součástí velkého koncernu Vienna Insurance Group a byla založena jako historicky první komerční pojišťovna na území tehdejšího Československa roku 1991. Její internetové stránky mají adresu http://www.koop.cz/.

Metlife – pojišťovna, známá mimo jiné z povedené reklamy s kresleným pejskem Snoopym. Nabízí životní pojištění, úrazové pojištění a pojištění pro děti. Bližší informace najdeme na jejích webových stránkách na adrese www.metlife.cz.

Stránky na téma pojištění

Na téma pojištění a pojišťovny je na internetu mnoho specializovaných webů. Podíváme se na některé z nich, které obsahují spoustu užitečných informací a rad.

http://www.top-pojisteni.cz/ - skvěle zpracované stránky, které nabízejí srovnání jednotlivých pojišťoven a mnoho cenných rad a tipů. Na webu si můžeme sami spočítat, které pojištění bude pro nás nejvíce výhodné.

http://www.finance.cz/pojisteni/ - internetové stránky, které přehledně a srozumitelně informují o jednotlivých typech pojištění. Součástí webu jsou i zajímavé statistiky z této oblasti.

http://www.mesec.cz/pojisteni/ - web svým čtenářům přináší bližší podrobné informace o druzích pojištění, jejich výhody, nevýhody a které společnosti u nás příslušné pojištění nabízejí.

http://www.penize.cz/pojistenidalší kvalitní stránky se spoustou zajímavých informací a rad, týkajících se různých druhů pojištění. Jejich součástí jsou i zajímavé články na téma pojištění, odborná poradna, porovnání produktů atd. Kromě informací o pojištění najdeme na serveru peníze.cz také mnoho zajímavých článků ze světa financí.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!